Krajowy System e-Faktur kompendium

W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się publikacje o Krajowym Systemie e-Faktur – to wszystko za sprawą podpisu Prezydenta pod ustawą dotyczącą elektronicznego obiektu e-faktur w Polsce.

Jakiś czas temu w ramach marki Wapro ERP publikowaliśmy artykuły, których celem jest wprowadzenie wszystkich użytkowników do tematyki KSeF (nawet tych, którzy jeszcze nie wiedzą co to KSeF i że ich to też dotyczy :)).

Aby ułatwić jeszcze dotarcie do tej wiedzy poniżej zebrałem Ci linki do wszystkich materiałów, które w ostatnich tygodniach publikowaliśmy w ramach cyklu „Piątki z KSeF” – zapoznaj się, aby skutecznie zacząć KSeF w przyszłym roku. Pamiętaj, że włączenie KSeF powinieneś zaplanować i potraktować jak proces, jeśli nie chcesz być niemiło zaskoczony w momencie kiedy będzie on obowiązkowy rozłóż ten proces w swojej firmie na części pierwsze już teraz.

  1. Część pierwsza – słownik pojęć
  2. Część druga – rodzaje faktur i różnice
  3. Część trzecia – schemat obiegu efaktur
  4. Część czwarta – aplikacja KSeF od Ministerstwa finansów
  5. Część piąta – Usługa BusinessLink dla Wapro ERP cz. 1
  6. Część szósta – Usługa BusinessLink dla Wapro ERP cz. 2
  7. Część siódma – Usługa BusinessLink dla Wapro ERP cz. 3
  8. Część ósma – Wymagania techniczne

Dodatkowo możesz pobrać poradnik, który zawiera odpowiedzi na 50 pytań dotyczące krajowego systemu e-faktur.

Pamiętaj – od września 2023 roku obowiązywać będzie nowy format FA(2) dokumentów a od lipca 2024 roku KSeF będzie obowiązkowy dla większości przedsiębiorców. Wiele rzeczy wymaga doprecyzowania i ustalenia procesów w firmie, kto za co jest odpowiedzialny, jakie ma uprawnienia w KSeF oraz jak ogólnie ma wyglądać obieg dokumentów.

Nie odkładaj tego na ostatni moment abyś nie miał/a problemów w momencie kiedy system stanie się dla Ciebie obowiązkowy.

Image